Регулювання пластикових вікон своїми руками

У цій статті ми розглянемо навіщо потрібне регулювання металопластикових вікон і як відрегулювати металопластикові вікна самостійно, своїми руками. Почнемо з базових понять та розповімо Вам про те, що таке металопластикові вікна та як їх ще називають. Називають їх по-різному і всі ці назви будуть вірними: вікна ПВХ, пластикові вікна, євро вікна і т.д. Чому вікна називають металопластиковими? Справа в тому, що динні вікна складаються з двох основних складових: профіль і склопакет.

Якщо зі склопакетом все зрозуміло – це скло (хоча це не просто скло, а кілька стекол та повітряних камер, але про це потрібно писати окрему статтю), то з профілем для металопластикових вікон не все так однозначно. Для звичайного обивателя, який не має відношення до виробництва або продажу металопластикових вікон, – це якась загадка. І що таке профіль для металопластикових вікон? У простому розумінні – це рама, рама для вікон, у яку вставляється склопакет. Такі рами для металопластикових вікон складаються з двох основних складових: метал та пластик. Ось звідки та їх назва – металопластикові вікна. Варто також згадати і про двері, їх теж роблять із металу та пластику за аналогією з вікнами. Також, існують і інші конструкції з металопластику – це і фасадні споруди та теплиці та багато іншого. Але, якщо в інших випадках металопластикові конструкції герметичні за замовчуванням, то у вікнах та дверях існує одна важлива функція – вони мають відчинятися. І ось такі частини металопластикових вікон та дверей і потрібно регулювати. Чому? Тому, що стулка (відчинена частина вікна або двері) кріпиться, як правило, на двох основних вузлах – верхня та нижня петля. Петлі – це елементи фурнітури для металопластикових вікон та дверей. Таких елементів багато, але петлі це основні складові. Маючи кріплення тільки у двох місцях, вікна та двері мають властивості провисати, деформуватися та змінювати своє початкове положення, яке було передбачено під час їх монтажу. Через кілька років після встановлення, Ваші металопластикові вікна або двері обов’язково провиснуть, можливо, змінювати свою геометричну форму або просто перекосяться. У таких випадках виникають такі проблеми:

1) при відкриванні стулка затирає знизу;

2) при відкриванні стулка затирає збоку;

3) вікно або двері не відчиняються зовсім, заблокувалося;

4) віконна ручка не повертається;

5) вікно або двері зачиняються насилу;

6) з вікна чи дверей дме протяг, потрапляє волога;

7) вікно чи двері не рівномірно прилягає до рами;

І так, що робити, якщо з’явилися подібні проблеми. По-перше, потрібно запам’ятати головне – металопластикові вікна та двері регулюються у двох напрямках: вгору – вниз та вліво-вправо. Вгору чи вниз віконна чи дверна стулка регулюється лише на нижній петлі. Для цього потрібно вставити шестигранний ключ у петлю, намацати шліць і спробувати провернути регулювальний гвинт. Якщо гвинт почав прокручуватися – значить, ви на правильному шляху і можете регулювати стулку вгору і вниз. Як правило, провертаючи гвинт за годинниковою стрілкою, ви піднімаєте стулку. І, навпаки, проти годинникової стрілки опускаєте. Такими не складними маніпуляціями ви зможете усунути проблему, коли двері або вікно затирають внизу.

А що робити, якщо двері або вікно затирають збоку? Все дуже просто – потрібно регулювати стулку вправо чи вліво. Дану маніпуляцію можна зробити у двох місцях: на нижній та на верхній петлі. Відповідно і стулка зміщуватиметься вліво або вправо в тому місці, де ви будете проводити регулювання.

Також, не забувайте про такий важливий нюанс. Якщо ви відводитимете стулку на верхній петлі, то протилежний нижній кут по діагоналі стулки опускатиметься або підніматиметься. І навпаки, регулюючи стулку вліво або вправо на нижній петлі, верхній протилежний кут діагоналі буде опускатися або підніматися. Після виконаних вищевказаних процедур слід зробити регулювання притиску стулки до рами за допомогою регулювання, яке докладно описано у статті за посиланням: Регулювання вікон зима-літо

На жаль, самостійно, без наявності спеціального інструменту та особливих навичок, ви не зможете усунути серйозніші проблеми. Для цього знадобиться досвідчене око та влучна рука нашого майстра. Звертаючись до наших фахівців, Ви завжди отримаєте кваліфіковану послугу і будете впевнені, що вікна будуть служити Вам довго та якісно.