Регулювання вікон «зима-літо»

У цій статті ми спробуємо розібратися, що таке регулювання вікон зима-літо, як самому відрегулювати вікна в режим зима або літо і для чого взагалі потрібно це робити.

Почнемо з того, що багато хто, а то й переважна більшість власників пластикових вікон та дверей, взагалі не знають про таку чудову функцію, як регулювання фурнітури в різні режими, а саме в режими, які призначені для експлуатації пластикових вікон та дверей у різну пору року . Різниця полягає в тому, що в різних режимах змінюється сила притискання стулки до рами, що, у свою чергу, змінює ступінь герметичності вікон і дверей. Адже не секрет, що коли на вулиці мороз та сильний вітер, то хочеться, щоб у квартирі було тепло, затишно та не було протягу. І навпаки, коли на вулиці спека та штиль, то важливо, щоб квартира дихала, а в кімнаті було свіжо, проте відкривати на провітрювання вікно не завжди хочеться через шум чи пил з вулиці. Саме для цього і потрібно переводити Ваші вікна та двері у різні режими.

І так, як це зробити самому, без залучення майстра і, відповідно, без витрат із сімейного бюджету. В цілому, процедура регулювання вікон на зимовий або літній режим дуже проста і не потребує будь-якого спеціального інструменту. Все, що вам знадобиться – це плоскогубці (вони ж пасатижі) або шестигранний ключ (він шестигранник). На фото нижче представлені два види найпоширенішої фурнітури.

Якщо у Вас така фурнітура як на фото (це може бути фурнітура з назвою SI, VORNE, ROTO або ін.), то Вам знадобиться простий шестигранник.

Регулировка окон «зима-лето»

Регулювання вікон “зима-літо”

Для того щоб відрегулювати цю фурнітуру, необхідно вставити шестигранник у цапфу (вказано на фото) і провернути її в будь-який бік таким чином, щоб вона змістилася у бік ущільнювача (вказано на фото). Цапфа має ексцентричну форму на кріпленні, таким чином при прокручуванні вона зміщується щодо свого центру. Змістивши цапфу ближче до ущільнювача, Ви відрегулюєте фурнітуру таким чином, що сила притискання стулки до рами буде максимальною, це зимовий режим. І навпаки: змістивши цапфу на протилежний бік від ущільнювача, Ви відрегулюєте фурнітуру на літній режим, а ступінь притискання стулки до рами буде мінімальним.

На наступному фото ми розберемо метод регулювання притиску на прикладі фурнітури MACO.

Регулировка окон «зима-лето»

Регулювання вікон “зима-літо”

В цьому випадку Вам знадобляться плоскогубці. Затисніть ними цапфу (вказано на фото) та прокрутіть її. Ця цапфа відрізняється від попередньої тим, що має овальну форму. Таким чином, перекрутивши її в горизонтальне положення, Ви збільшите її товщину по відношенню до планки у відповідь – це і буде зимовий режим. І навпаки: вертикальне становище цапфи – це літній режим. На фото цапфа розташована в середньому положенні, в такому режимі можна використовувати вікна навесні та восени.

Ось і вся процедура регулювання вікон у режими зима-літо. Як бачите, нічого складного. Проте, дуже часто, навіть така проста процедура потребує втручання кваліфікованого майстра, т.к. Збільшивши силу притиску стулки, Ви робите додаткове навантаження на всю фурнітуру. А це може викликати додаткові заходи регулювання, такі як: змащення фурнітури, регулювання стулки по висоті та інше.

Звертаючись до наших фахівців, Ви завжди отримаєте кваліфіковану послугу і будете впевнені, що вікна будуть служити Вам довго та якісно.